#LooknijDoPisma – pod takim hasłem diecezja bielsko-żywiecka przygotowała program wydarzeń w ramach Tygodnia Biblijnego w Polsce, który rozpoczyna się Niedzielą Biblijną, 26 kwietnia 2020 r. Tego dnia odbędzie się także IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Celem akcji #LooknijDoPisma jest promocja Biblii. „Człowiek żyjący Słowem Bożym ma najczęściej swój ulubiony fragment, który go umacnia i daje nadzieję” – podkreślają inicjatorzy akcji, którzy postanowili zebrać takie zdania z Biblii. Zadaniem uczestników akcji #LooknijDoPisma jest publikacja na swoich mediach społecznościowych ulubionych cytatów biblijnych z dopiskiem: #LooknijDoPisma.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia promującego częste sięganie do Biblii zamierzają stworzyć nową serię obrazków, które Biskup rozdaje w czasie spotkań z wiernymi. Będą one zawierały cytaty z Pisma Świętego zamieszczone na tle nawiązujących do nich zdjęć. „Jeśli ktoś interesuje się fotografią, może wraz z cytatem przesłać wykonane przez siebie zdjęcie na adres: looknijdopisma@gmail.com. W emailu należy podać swoje imię i nazwę swojej parafii. Z nadesłanych zdjęć i cytatów zostanie przygotowana seria obrazków biblijnych” – wyjaśniają.