W poniedziałkowy, adwentowy wieczór zgromadziliśmy się na Mszy Świętej ku czci Matki Bożej, aby wyruszyć w kolejną podróż z naszym świętym przewodnikiem, którym jest Archanioł Gabriel nasz GPS. Miejscem, które dziś odwiedziliśmy było Jezioro Galilejskie, na którym Pan Jezus uciszył burzę. Okazało się, że istnieje także legenda o patronie dzisiejszego dnia – św. Mikołaju, który podobnie jak Mistrz z Nazaretu był wzywany przez marynarzy podczas jednego ze sztormów, aby ich uratował od nawałnicy. Jakże wielkim i miłym zaskoczeniem były odwiedziny Świętego Biskupa na zakończenie dzisiejszej Eucharystii w naszym kościele. Święty Mikołaj poprosił nas, abyśmy pamiętali w modlitwie za wszystkich chorych, którzy przebywają na kwarantannie z powodu pandemii, szczególnie o dzieciach, które nie mogą z nami uczestniczyć w roratach.
Pozdrawiamy wszystkich, pamiętamy w modlitwie i życzymy wiele darów od Boga wyproszonych przez wstawiennictwo św. Mikołaja.