• czwartek, 10 II – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  • piątek, 11 II – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chorych i starszych. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim oraz możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Po uroczystym zakończeniu zapraszamy do nowej sali na poczęstunek przygotowany przez KGW w Brzezince i na Pławach.

W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w usunięciu tegorocznej dekoracji świątecznej.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy wrażliwi na nieszczęście spowodowane przez pożar na Pławach udzielili wsparcia poszkodowanej. Cała jej rodzina dziękuje sąsiadom oraz wszystkim życzliwym osobom za pomoc. Zebraliśmy w kościele prawie 5000zł. Wcześniej parafia udzieliła im pomocy w kwocie 2000zł.

Trwają prace remontowe w naszej parafii. W tym tygodniu został zamontowany od strony drogi mały podjazd dla wózków inwalidzkich. Trwa remont kuchni dla dwóch mieszkań socjalnych w wieży kościoła. Zostały już ułożone wszystkie płytki i zostało zakończone malowanie. Trwa też remont drugiego mieszkania a raczej na razie tylko łazienki. Są już układane płytki. Jednocześnie trwa remont pokoju gościnnego dla rekolekcjonisty na plebanii. W łazience zostały ułożone płytki i trwa remont przedpokoju.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można tradycyjnie składać do urny lub na konto Księgi Fundacji:  24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które umożliwiają nam prowadzenie remontów już prawie 1,5 roku.