Tradycyjnie 4 grudnia we wspomnienie świętej Barbary brać górnicza zgromadziła się na uroczystej Mszy Świętej, aby podziękować Bogu za kolejny rok Bożej opieki. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Proboszcz. Dziękując za ich ciężką, ofiarną pracę, za odwagę stawania po stronie wolności naszej Ojczyzny zachęcił ich do solidarności wśród nich samych. Jedność górników będzie stanowić o ich sile w trudnych czasach. Zachęcił do szukania nowych sposobów wykorzystania węgla, czyli naszego czarnego złota. Ks. Artur sprawował Mszę Świętą za wszystkich zmarłych górników z naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę w intencji górników i ich rodzin wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii.