W środowy wieczór, trwając na modlitwie wraz z całym Kościołem, oczekując Dnia Zesłania Ducha Świętego nasza Wspólnota parafialna przeżywała swoja małą Pięćdziesiątnice. Oto tego dnia – grupa 36 młodych ludzi przystąpiła do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Sakramentu udzielił im ks. Bp Jan Zając z Krakowa.

W homilii poprosił nie tylko młodzież, ale wszystkich zgromadzonych na modlitwie, abyśmy stale mieli otwarte oczy w tym świecie, którym żyjemy. Nawiązując do wyznania wiary, które czynimy przed przyjęciem nadprzyrodzonej łaski podkreślił, że przyjęcie Boga i Jego Ewangelii sprawia, że możemy wyznawać naszą wiarę, a dzięki niej nie przegrać życia. Jest to pierwszym zadaniem człowieka, który przyjmuje ten sakrament – stwierdził kaznodzieja. Drugie zadanie, o wiele trudniejsze to wyrzec się szatana, który nie jest tylko groteską, ale rzeczywistą siłą, którą trzeba sobie uświadomić i stanąć do walki. Dzięki darom Ducha świętego możemy zachować czujność serca, umieć rozpoznawać złego ducha. Hierarcha zaprosił wszystkich, abyśmy wzywali Ducha Bożego, jego światła i mocy, aby nasze dłonie i serca były umacniane, przepełnione radością i nadzieją. Ksiądz Biskup poświęcił pamiątkowe krzyże, które będą nie tylko przypominać o tym wydarzeniu, ale będą też źródłem siły w różnych przeciwnościach. Na zakończenie Biskup Jan złożył świadectwo o krzyżu, który towarzyszy mu od 5 lat, a mianowicie nosi ze sobą krzyż Helenki Kmieć, dziewczyny pochodzącej z pobliskiego Libiąża, która oddała życie za krzyż Chrystusa na misjach w Boliwii.