W czwartek po uroczystości Przenajświętszej Trójcy obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Pław. Po Mszy świętej, którą sprawowaliśmy pod altaną w Pławach udaliśmy się w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, które symbolizują czterech Ewangelistów. W tym roku tematem poszczególnych ołtarzy było nauczanie św. Jana z Kęt o Eucharystii – patrona roku duszpasterskiego w naszej diecezji.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Pław, którzy przygotowali dzisiejsze świętowanie oraz wszystkim, którzy razem z nami udali się na Pławy, aby w ten sposób dać wyraz swojej wiary i przywiązania do Chrystusa, którego prawdziwą obecność wyznajemy w znaku Eucharystii.

Ołtarz I: „Eucharystia – źródło miłości”

„W Eucharystii odnajdujemy prawdziwą miłość Chrystusa, która nas przemienia i umacnia”

Ołtarz II: „Eucharystia – sakrament jedności”

„Przyjmując Eucharystię, stajemy się jednością w Chrystusie, jedną wspólnotą wierzących”

Ołtarz III: „Eucharystia – pokarm na życie wieczne”

„Kto spożywa ten Chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51)

Ołtarz IV: „Eucharystia – źródło łaski”

„Z Eucharystii czerpiemy moc do przezwyciężania grzechu i dążenia do świętości”