W niedzielę 22 sierpnia cała nasza Wspólnota Parafialna przeżywała święto dziękczynienia za tegoroczne plony – Dożynki. Tradycyjny chleb, wieniec dożynkowy oraz piękną dekorację naszej świątyni przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezince. Przy ołtarzu oprócz ks. Proboszcza Sławomira, który przewodniczył naszej modlitwie, modlili się także ks. Maciej Dunat, ks. Artur oraz diakon Kamil Bywalec z Hałcnowa. W homilii ks. Proboszcz zachęcał nas wszystkich do dziękczynienia, bo kto potrafi dziękować, ten potrafi też kochać Boga i bliźniego. Po Mszy Świętej na wszystkich czekał słodki poczęstunek oraz domowy smalec i kiszone ogórki, przygotowane przez nasze Gospodynie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania święta.