W sobotę 27 sierpnia mieszkańcy Brzezinki dziękowali Bogu za tegoroczne plony ziemi. W tym roku specjalną intencją była modlitwa za uchodźców, szczególnie zaś tych, którzy schronienie znaleźli na terenie naszej parafii. Na plebani, jak podkreślił ks. Proboszcz w homilii to już 72 osoby, które od marca, od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, znalazły schronienie, a to tylko jedno z miejsc, gdzie bezpieczny kąt w Brzezince znaleźli sąsiedzi zza wschodniej granicy. Zapewne historia naszej parafii, gdzie przed 80-ciu laty, nasi przodkowie również musieli szukać schronienia poza swoją mała ojczyzną, gdy podjęto decyzję o wysiedleniu mieszkańców sprawiła, że my dzisiaj jesteśmy bardziej wrażliwi na nieszczęście tych ludzi – podkreślił ks. Sławomir. Dziękujemy wszystkim, którzy nadal starają się pomagać. Obecne na plebani mieszka 13 osób.

Składamy serdeczne podziękowania za trud włożony w przygotowanie dzisiejszego świata
– szczególnie za dekorację w świątyni.

Wszystkim Rolnikom, Sadownikom i Ogrodnikom zarówno tym wielkim jak i małym dziękujemy
za ich trud i poświecenie każdego dnia

Szczęść Wam Boże!