Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 30 XI święto św. Andrzeja Apostoła.
  • w czwartek 3 XII wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w piątek 4 XII wspomnienie św. Barbary patronki górników.

Zarząd Stowarzyszenia Górników serdecznie zaprasza na Mszę Świętą tego dnia o godz. 14.00 członków i sympatyków, górników i ich rodziny. Będziemy dziękowali Bogu i ludziom za pracę górników i będziemy modlili się o ich bezpieczeństwo przez wstawiennictwo św. Barbary.

Od poniedziałku o godz. 18.00 zaczynają się Roraty. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W czasie tegorocznych rorat będziemy starali się przybliżyć tajemnicę Mszy Świętej. 

W Adwencie co tydzień publikowane będą na naszym diecezjalnym kanale YouTube oraz na stronie diecezjalnej krótkie rozważania dla dzieci i młodzieży. Przygotowane są również trzy różne serie rekolekcji adwentowych dla dorosłych. A na naszej stronie parafialnej można posłuchać ciekawych podcastów o Biblii i nad Biblią ks. bp. Romana Pindla.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem zachęcającym nas do udziału we Mszach Świętych Roratnich z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Warto także wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty pojednania, bo nie będzie specjalnie wyznaczonego dnia spowiedzi.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację w ciszy od godz. 17.00 do 18.00. 

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do udziału we Mszy Świętej wieczornej szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Niech to będzie wyraz naszej miłości do Chrystusa, przygotowanie i duchowe oczekiwanie na przyjście Ducha Świętego.

Dziękujemy ks. Arturowi, pani Jadwidze i pani Katarzynie i Sławomirowi za przygotowanie dekoracji adwentowej.

Jak co roku zachęcamy do nabywania świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Serdecznie dziękujemy pani Cecylii Sztafińskiej za podarowanie do kościoła ręcznie wykonywanych obrusów ołtarzowych.

Trwa remont korytarzy obok kancelarii. Został obniżony sufit i będzie montowane nowe oświetlenie. Postępy prac można zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii. Serdeczne podziękowanie panu Adamowi Sowie za pracę i wiele godzin poświęconych na koordynację prac na plebanii. Bardzo dziękuję panu Jerzemu Pająkowi wraz z synem Jakubem za bezpłatne prace związane z pracami elektrycznymi zarówno w mieszkaniu ks. proboszcza jak i w korytarzu obok kancelarii. Dziękuję także za pomoc panom Krzysztofowi i Dominikowi Harmacie.