Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 22 II Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła.
  • We wtorek 23 II wspomnienie św. Polikarpa, biskupa
    i męczennika.
  • W przyszłą niedzielę 28 II modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki ( dzieło Ad gentes).

1. Dziś o godz. 15.45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym a w piątek o 17.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. Na stronie naszej parafii oraz na stronie diecezji bielsko – żywieckiej zostały umieszczone propozycje rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z przygotowanych materiałów.

4. W piętek po Mszy wieczornej obowiązkowe spotkanie w kościele młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. Serdecznie dziękujemy pani Jadwidze, Katarzynie i Sławomirowi i ks. Arturowi za przygotowanie niezwykle wymownej i symbolicznej dekoracji przed ołtarzem na czas Wielkiego Postu.

5.  Dziękujemy za ofiary złożone na Księgę Fundacji, czyli na remonty w naszej parafii. Zostało złożone 9525zł przez 125 osób i rodzin naszej parafii. Z całego serca serdecznie dziękujemy. Kontynuujemy remont klatki schodowej od poddasza do piwnicy. Dziękujemy panu Adamowi Gachowi za pracę oraz wszystkim tym, którzy pomagają w remoncie i pracach wykończeniowych. W tym tygodniu zostały ułożone płytki na podłodze.

6. Równolegle został rozpoczęty remont korytarza i toalet w kościele. Usunięte zostały płyty ze ścian i sanitariaty, które jednak zostaną wykorzystane w toaletach na poddaszu.  Wyburzona została stara ścianka a postawiona nowa zwiększająca przestrzeń w toalecie. Zostały już ułożone płytki. Dziękujemy firmie, która intensywnie pracuje nad tym remontem. W tym czasie zachęcamy do korzystania z toalet obok zakrystii. Można do niej przejść bocznym wejściem do kościoła, lub przez kościół przez lewe drzwi przed ołtarzem.

7. Dla większego bezpieczeństwa w tym tygodniu zostały też oznaczone schody prowadzące do kościoła i wzmocnione ich oświetlenie.

8. Serdecznie prosimy, aby w czasie epidemii dbać o dezynfekcję dłoni przed wejściem do kościoła oraz o obowiązku zakładania maseczek. To wyraz naszej wspólnej troski o bezpieczeństwo.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: + Józef Nowak,
+ Stanisław Zemła, + Izabela Krzemień. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.