Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek, 6 XII – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji
  • wtorek, 7 XII – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa
  • środa, 8 XII – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
  • piątek, 10 XII – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy wizytację kanoniczną, którą prowadzi ks. bp ordynariusz Roman Pindel.

Modlitwą a także dobrowolna ofiarą do puszek u szczytu schodów wspieramy dzisiaj Kościół na Wschodzie. Zespół Charytatywny rozprowadza świece na stół wigilijny. W zakrystii można nabyć opłatki.

Serdecznie dziękujemy ks. Bp Piotrowi Gregerowi za udzielenie naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali tę Uroczystość. Młodym, którzy otrzymali sakrament bierzmowania, życzymy darów Ducha Świętego i budowania swojego życia razem z Chrystusem. Niech przyjęty sakrament będzie otwarciem drzwi swojego dorosłego życia dla Ducha Świętego.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do udziału w Mszach Świętych Roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W środę 8 grudnia zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe na Mszę Świętą wieczorną. Uroczyście zakończymy w naszej parafii Rok Świętego Józefa. Pragniemy w tym dniu zawierzyć Mu naszą parafię i nasze rodziny.

Uczniów klasy III zapraszamy na poświęcenie medalików i krzyżyków w poniedziałek 13 grudnia o godz. 18.00

Także w środę po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

W przyszłą niedzielę nasi Strażacy będą rozprowadzali kalendarze na przyszły rok po każdej Mszy Świętej. Strażacy rezygnują z tradycyjnej formy sprzedaży kalendarzy, aby nie narażać mieszkańców w związku z epidemią. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Także w przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary będzie można tradycyjnie składać do urny albo bezpośrednio na konto fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526

Tak jak zapowiadaliśmy trwa remont dwóch mieszkań w wieży kościoła. Będą służyły osobom, które znajdą się w trudnej sytuacji. To konkretny wyraz naszego miłosierdzia. Dwa pokoje są już pomalowane i położone są w nich panele. W łazience została już zamontowana wanna i część płytek została już położona. Jednocześnie trwają już prace przygotowawcze w przyszłej kuchni. Serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.