Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek, 06 XII – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  • W środę, 07 XII – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa.
  • w czwartek, 08 XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18.00

W środę 07 XII po Mszy Świętej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy serdecznie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W czwartek 08 XII w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. W tym dniu pobłogosławimy dla was Medaliki.

W piątek 09 XII na Mszę Świętą o  godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIIIa.

Jak co roku zachęcamy do nabywania świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji górników w sobotę 03 XII z racji wspomnienia św. Barbary. Dziękujemy za złożoną ofiarę 2040 zł na potrzeby remontowe naszej parafii.

W zakrystii u pana kościelnego można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy też chorych, którzy nie korzystają z odwiedzin na I piątki, ale przed świętami pragną przyjąć komunię świętą a także sakrament namaszczenia chorych. Odwiedziny odbędą się w piątek 23 XII od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W poniedziałek 19 XII o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy na Parafialną Wigilię. Zapraszamy osoby zaangażowane w działanie parafii a także osoby starsze i samotne. O pomoc w przygotowaniach prosimy panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Akcję Katolicką. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii osób, które pragną wziąć udział w Parafialnej Wigilii.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Ryszce i jego firmie za bardzo sprawne zamontowanie 5 nowych drzwi w kościele. Nie tylko podnoszą bezpieczeństwo kościoła i szczelność pomieszczeń, ale również optycznie powiększają nasz kościół. Bardzo wiele osób docenia państwa pracę.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Pająkowi, który wraz z 3 znajomymi cały dzień pracował nad przeniesieniem głównego wyłącznika prądu i całej skrzynki elektrycznej na zewnątrz budynku zgodnie z wymogami P-POŻ. Więcej w gazetce.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Księgę Fundacji. Celem jest spłata zobowiązań za nowy piec oraz pokrycie kosztów 5 nowych drzwi w kościele.