Z kalendarza liturgicznego:

 • W poniedziałek 7 XII wspomnienie św. Ambrożego.
 • We wtorek 8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 • w piątek 11 XII wspomnienie św. Damazego.
 • w sobotę 12 XII wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.
 1. Modlitwą i ofiarą do puszek u szczytu schodów możemy wspomóc Kościół na Wschodzie.
 2. We wtorek 8. XII w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej poświęcą Cudowne Medaliki. Na Mszę Świętą o godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klasy III A. Na 18.00 zapraszamy dzieci z klasy III B. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie do grupy ministrantów nowych kandydatów.
 4. Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiczne w tym roku nie odbędzie się tradycyjna wigilia dla seniorów. Jeśli tylko sytuacja się poprawi i będzie taka możliwość to zorganizujemy spotkanie opłatkowe.
 5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii u pana kościelnego.
 6. Zakończył się już generalny remont mieszkania ks. Proboszcza. Pragnę serdecznie podziękować panu Adamowi Gachowi za profesjonalnie prowadzone prace remontowe. Mnóstwo pracy wykonanej z dużym poświęceniem. Słowa podziękowania dla pana Adama Sowy za koordynację i pomoc przy remoncie. Doskonale sprawdził się w roli organizatora i pomysłodawcy wielu rozwiązań nie bojąc się także pracy fizycznej. Bardzo dziękuję panu Jerzemu Pająkowi z synem za wiele godzin poświęconych przy instalacji elektrycznej. Dziękuję panu Krzysztofowi Rysiowi za wiele pracy przy remoncie.
 7. Serdecznie dziękuję KGW Pławy za pomoc w sprzątaniu mieszkania, a także sali spotkań w piwnicach plebanii, a także pani Justynie Harmacie za umycie okien.
 8. Dziękujemy górnikom i ich rodzinom za udział we Mszy Świętej 4 grudnia w święto patronalne i za złożoną ofiarę na Księgę Fundacji w kwocie 1580zł.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na Księgę Fundacji. Ze względów bezpieczeństwa podtrzymujemy formę kopert wrzucanych do urny. Prosimy o ich podpisanie imieniem i nazwiskiem oraz adresem ofiarodawców. Jest także możliwość wpłacania na konto. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczas złożone ofiary. Nadal zbieramy na remont kancelarii i korytarza – poczekalni. Postępy tych prac możemy zobaczyć na naszej stronie internetowej.