1.   Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 6.I  Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana Świętem Trzech Króli. Msze Święte tak jak w niedzielę.
  • w czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  • w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Chrztu Pańskiego. O 12.00 Msza Święta chrzcielna.

2.   Trwa czas modlitwy w intencji rodzin i osób naszej parafii według rejonów kolędowych. Zachęcamy przedstawicieli rodzin do udziału we Mszy Świętej. Prosimy, aby do domu zabrać we własnych naczyniach wodę święconą, kredę i obrazki. Warto w domu pomodlić się według wzoru, który wydrukowaliśmy przed świętami lub własnymi słowami. Plan na najbliższy tydzień jest umieszczony w gablotce, na stronie internetowej parafii oraz można go znaleźć w intencjach na najbliższy tydzień.

3.   W wyznaczonym przez papieża Roku Świętego Józefa do dnia 31 grudnia 2021r. każdy może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Może to być pielgrzymka lub duchowa łączność z wybranymi miejscami. W naszej diecezji kościołami stacyjnymi są: Sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku; Kościół św. Jakuba w Simoradzu; Kościół św. Jakuba w Rzykach.

4. W przyszła Niedzielę zbieramy ofiary na Księgę Fundacji. W poniedziałek lub wtorek zakończymy remont kancelarii parafialnej i zostaną wniesione nowe meble spełniające wymagania RODO. Ściany korytarza – poczekalni zostały już wyłożone płytkami. Prace remontowe trwają nadal.