Z kalendarza liturgicznego:

  • czwartek, 6 I – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte tak jak w niedzielę. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00. Od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Jest to dzień modlitwy i pomocy Misjom. W tym dniu przypada 8 rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencji Pasterza i całej diecezji.
  • piątek, 7 I – pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie będzie odwiedzin chorych u których byliśmy przed samymi świętami. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  • niedziela, 9 I – święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 Dziś pierwsza niedziela miesiąca, czyli po Mszy Świętej o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.

Tak jak informowaliśmy nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w naszych domach nazywanej kolędą. Serdecznie jednak zapraszamy na Msze Święte wieczorne o godz. 18.00, które są sprawowane w intencji rodzin i osób z danego rejonu naszej parafii. Plan Mszy Świętych kolędowych w gazetce i na stronie internetowej parafii. Jeśli ktoś ma życzenie spotkać się i pomodlić z kapłanem we własnym domu to oczywiście bardzo chętnie na taką prośbę odpowiemy.

W środę po Mszy Świętej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie. Będzie dla nas śpiewała schola młodzieżowa „Verba Dei” z Hałcnowa. Będziemy mogli ich posłuchać i wspólnie zaśpiewać pomiędzy Mszami Świętymi od. 9.00 do 10.00 oraz od 11.00 do 12.00. Zachęcamy, aby osoby przychodzące na Mszę Świętą w południe przyszły trochę wcześniej.

Serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi Mędrysie za ofiarowanie dwóch choinek do kościoła oraz za pomoc panu Piotrowi Buczyńskiemu.

Trwają prace związane z remontem dwóch mieszkań. Z całego serca dziękuję za pomoc i pracę panu Jerzemu Pająkowi, Adamowi Sowie oraz Krzysztofowi Rysiowi. Ich bezinteresowna praca przez kilkanaście miesięcy umożliwiła tak duży zakres remontów. Dziękuję za pracę pana Adama Gacha, który dba o to, aby te mieszkania były wykończone na solidnym poziomie. W przyszłą niedzielę prosimy o wsparcie Księgi Fundacji. Ofiary można składać tradycyjnie do urny, albo na konto: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane przez parafian, ale także od gości z innych parafii.

Osoba, która ucierpiała w wyniku pożaru na Pławach już otrzymała możliwość skorzystania z naszego parafialnego mieszkania. Jednak ma inną możliwość zamieszkania. Postanowiliśmy więc przekazać od parafii doraźne wsparcie finansowe (2000zł) oraz deklarację możliwości zbiórki przy kościele, gdy rozpocznie się remont domu.