• Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. O godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia. Szczególnie dzisiaj zachęcamy do tej modlitwy.
  • W środę, 19 IV, po Mszy wieczornej Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek, 21 IV, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Po Mszy wieczornej spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz Akcji Katolickiej.
  • W przyszłą niedzielę, 23 IV, będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, a także będziemy uczestniczyć w Niedzieli Powołań. Będziemy gościć w naszej parafii kleryków z Seminarium w Krakowie. Po Mszy o godz. 10.00 spotkanie kleryków z wszystkimi kandydatami do bierzmowania.

W Tygodniu Miłosierdzia serdecznie zachęcamy do okazywania sobie nawzajem miłosierdzia, którego źródłem zawsze jest Bóg.

W dniu Marszu Żywych we wtorek 18 IV nie będzie czynna kancelaria parafialna, nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. Nie będzie także możliwe korzystanie z parkingu obok kościoła.

W minionym tygodniu trwały intensywne prace remontowe związane z remontem klatki schodowej prowadzącej od kościoła na chór parafialny. Dziękuję za pomoc panu Adamowi Sowie oraz Krzysztofowi Harmacie, szczególnie za transport materiałów budowalnych i wywóz odpadów remontowych.

Dzisiaj trwa zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary składamy tradycyjnie w przedsionku kościoła lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Celem zbiórki jest postawienie nowego ołtarza w naszym kościele. Obecny ołtarz nie spełnia wymagań potrzebnych do ogłoszenia konsekracji kościoła. Jest wymagany stały ołtarz wykonany z marmuru. W tym celu zamówiliśmy projekt, wykonanie i montaż nowego ołtarza. Mamy informację, że trwa już obróbka marmuru w zakładzie kamieniarskim. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy i wierzę, że nowy ołtarz, ambona i ołtarz przy tabernakulum będzie godnym miejscem dla Eucharystii.