Z kalendarza liturgicznego:

  • piątek, 18 III –  wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa. Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
  • sobota, 19 III –  Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  • niedziela 20 III – Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.

Zapraszamy serdecznie dzisiaj w niedzielę na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem ks. Artura – tematem tegorocznych kazań pasyjnych są gesty i znaki  w liturgii Kościoła. Po Mszy wieczornej spotkanie na plebani całej Rady Parafialnej.

W przyszłą niedzielę 20. III rozpoczynamy  rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Arkadiusz Bąk z Harmęż. Temat: „Chrześcijanin -człowiek przyszłości”. Nauka ogólna na każdej Mszy Świętej niedzielnej, także w sobotę wieczorem. Po Mszy o 8.00 spotkanie z Różami Różańcowymi w kościele. Cały plan rekolekcji w gazetce parafialnej.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierają uchodźców z Ukrainy. Nasza parafia w waszym imieniu również pomaga. Przez ostatni czas już ponad 20 osób skorzystało z noclegu w naszej parafii. Obecnie mieszka na plebani 11 osób w tym 3 dorosłych. To dzięki wam rozpoczęliśmy wcześniej remont dwóch mieszkań socjalnych. Jedno mieszkanie dwupokojowe przeznaczyliśmy dla matki z 4 małych dzieci z Żytomierza. Drugie mieszkanie jednopokojowe z łazienką wciąż jest do naszej dyspozycji na wypadek nadzwyczajnej sytuacji dla naszych parafian. W przyspieszonym tempie dokończyliśmy remont a także umeblowanie i wyposażenie mieszkań i kuchni w konieczny sprzęt AGD. Podjęliśmy się szybkiego remontu dwóch dodatkowych pomieszczeń na poddaszu, aby służyły ludziom, którzy szukają schronienia.. W tym momencie naszym gościom niczego nie brakuje. Mają wystarczającą ilość ubrań, wyżywienia, środków higienicznych a dzieci mają zabawki. 

Dzisiaj trwa zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można składać tradycyjnie do urny lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Celem zbiórki jest spłata zadłużenia związanego z nadzwyczajnymi wydatkami związanymi z przygotowywaniem miejsca dla uchodźców wojennych. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.