Z kalendarza liturgicznego:

– dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Ad gentes. Ofiarą do puszek u szczytu schodów wspieramy misjonarzy i dzieci Afryki.

– w czwartek 4 III Święto Św. Kazimierza, królewicza. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Mszy Świętej wieczornej z racji I czwartku miesiąca.

– w piątek 5 marca przypada I piątek miesiąca. Spowiedź święta przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Po Mszy wieczornej spotkanie w sprawie dekoracji na Triduum Paschalne. Do chorych pojedziemy w czasie rekolekcji wielkopostnych 10 III.

1. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach internetowych. Na stronie naszej parafii oraz na stronie diecezji można znaleźć ciekawe propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. W naszej parafii rekolekcje poprowadzi ks. Damian Wąsek wykładowca Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie. Będzie też dodatkowa Msza Święta w niedzielę o godz. 11.00. Program rekolekcji jest umieszczony w naszej gazetce parafialnej i na stronie internetowej.

3. Tradycyjne Gorzkie Żale w niedzielę o 15.45 a Droga Krzyżowa w piątek o 17.30

4. Dobiega końca ostatni etap remontu na plebanii, (kancelaria, korytarz, klatka schodowa). Dziękuję za pracę panu Adamowi Gachowi oraz za pomoc pana Krzysztofa Rysia. W ciągu tego tygodnia ten etap prac remontowych zostanie zakończony. Trwa remont korytarza i toalet w kościele. Dziękuję osobom, które wykonały część instalacji elektrycznej obniżając koszty remontu. Po uzgodnieniu z Radą Parafialną odnowiona zostanie także dawna biblioteka. Dziękujemy panu Adamowi Sowie, Jerzemu i Jakubowi Pająkowi, Krzysztofowi Harmacie i Janowi Klekot za pomoc w przygotowaniu tej sali do remontu. To także obniża cenę, którą ostatecznie musimy zapłacić. Całość będzie kosztowała ok 45.000 plus nowe parapety i grzejniki.

5. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w kościele. To wyraz naszej miłości i szacunku wobec innych niezależnie od własnego zdania w tej sprawie.

6. W ostatnim czasie zmarła + Halina Wanat. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu.