Z kalendarza liturgicznego:

 • We wtorek 19.I wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 • W czwartek 21.I wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Po Mszy wieczornej święcenie soli.
 • W piątek 22.I wspomnienie św. Wincentego Pallotiego, kapłana.
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. W dniach od 18 do 24 stycznia w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W przyszłą niedzielę 24 stycznia będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego.
 3. Także w przyszłą niedzielę w solidarności z Chorwatami, których dotknęło trzęsienie ziemi, zbierać będziemy ofiarę do puszek u szczytu schodów na wsparcie poszkodowanych tym kataklizmem.
 4. Nadal trwa czas modlitwy z mieszkańcami poszczególnych ulic naszej parafii. Zakończy się 21 stycznia. Serdecznie zapraszamy na wieczorne Msze Święte połączone z poświęceniem kredy i zabraniem do domu wody święconej we własnych naczyniach oraz obrazków kolędowych. Rozumiejąc trudną sytuację prosimy o nie składanie tradycyjnych ofiar.
 5. W piątek zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w kościele wszystkich kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i szkół średnich. Chcemy kontynuować przygotowanie do bierzmowania, które planujemy na wiosnę. Dorośli kandydaci do bierzmowania przygotowują się indywidualnie z ks. Proboszczem. Jeśli jeszcze ktoś jest chętny to prosimy o kontakt w tym tygodniu.
 6. Dziękujemy panu Witoldowi Sztafińskiemu za bezpłatne odśnieżanie parkingu a panu gospodarzowi Stanisławowi za wiele czasu poświęconego na odśnieżaniu wokół kościoła.
 7. Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi Stramkowi za przygotowanie rusztowania wykorzystanego przy remoncie klatki schodowej.
 8. Dziękujemy panu Marcinowi Januszykowi za bezpłatne wykonanie przeglądu i regulacji kotła gazowego.
 9. Wojewoda prosił o ogłoszenie, że w miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii — pod numerem telefonu 989. Więcej informacji znajduje się w gablotce.
 10. Pragniemy serdecznie podziękować za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji zarówno w kościele jak i przez przelewy bankowe. W sumie zostało złożone rekordowe 12.930zł przez 161 osób i rodzin. To umożliwia nam prowadzenie remontu a nawet jego rozszerzenie. Po kancelarii, w tym tygodniu udało się skończyć remont korytarza – poczekalni. Rozpoczynamy natomiast remont całej klatki schodowej. Dziękuje za pracę z dużym poświęceniem panu Adamowi Gachowi oraz za pomoc w pracach panu Jerzemu Pająkowi i panu Adamowi Sowie.
 11. We wtorek o 12.00 odbędzie się w naszym kościele Msza Święta pogrzebowa śp. Rozalii Baran.