Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek, 13 XII – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada też 40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Modlimy się za wszystkie ofiary w walce o wolność.
  • wtorek, 14 XII – wspomnienie św. Jana od Krzyża

Serdecznie dziękujemy ks. bp Romanowi Pindlowi za czas wspólnej modlitwy w czasie wizytacji naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną rezygnujemy z tradycyjnej formy kolędy w naszej parafii.

Nasi Strażacy rozprowadzają dzisiaj kalendarze po każdej Mszy Świętej. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do udziału w Mszach Świętych Roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek zapraszamy młodzież przygotowująca się do bierzmowania na Mszę Święta o 18.00 i spotkanie formacyjne.

26 grudnia przypada w tym roku Niedziela Świętej Rodziny. Zapraszamy małżeństwa obchodzące jubileusz (nie koniecznie okrągłą rocznicę) na Mszę święta o godz. 12.00 połączoną z błogosławieństwem małżonków. Prosimy o zgłaszanie jubilatów w zakrystii.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się tradycyjna zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można tradycyjnie składać do urny albo bezpośrednio na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Trwa remont dwóch mieszkań w wieży kościoła. Mieszkania mają służyć jako czasowe miejsce zamieszkania dla osób, które z różnych powodów znajdą się w trudnej sytuacji (pożar, przemoc domowa, brak możliwości utrzymania). Jedno mieszkanie jest już prawie gotowe. W tym tygodniu trwały intensywne prace związane z przygotowaniem łazienki. Pozostaje jeszcze montaż urządzeń. Z całego serca dziękujemy za wolontariat: panu Kazimierzowi Lubińskiemu, panu Jerzemu Pająkowi, panu Krzysztofowi Rysiowi  i panu Adamowi Sowie. Dziękuję także za kolejny tydzień pracy panu Adamowi Gachowi. Wszystkim z całego serca dziękujemy za ofiarność na Księgę Fundacji i na utrzymanie parafii.