Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek, 13 XII – wspomnienie św. Łucji, dziewicy
  • W środę, 14 XII – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana

W piątek 16 XII na Mszę Świętą o  godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIIIb.

Za tydzień w niedzielę na Mszach świętych przedpołudniowych dzieci ze scholii będą rozprowadzały własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

Zachęcamy do nabywania świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary będą przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii.

W zakrystii u pana kościelnego można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy też chorych, którzy nie korzystają z odwiedzin na I piątki. Odwiedziny odbędą się w piątek 23 XII od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę 18 XII Strażacy będą przed kościołem rozprowadzali kalendarze. Będą także odwiedzali nasze domy w najbliższym czasie.

W poniedziałek 19 XII o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy na Parafialną Wigilię. Zapraszamy osoby starsze i samotne, ale także wszystkich chętnych angażujących się w życie naszej parafii. O pomoc w przygotowaniach prosimy panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Akcję Katolicką. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii osób, które pragną wziąć udział w Parafialnej Wigilii. Termin zapisów to 15 XII.

W tym roku i w styczniu 2023 odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska nazywana kolędą. Po prawie 2 latach przerwy powracamy do tej pięknej tradycji wspólnej modlitwy w waszych domach. Wymiar duchowy i modlitewny połączony z błogosławieństwem dla domu i rodziny ma najważniejsze znaczenie. Rozmowa i spotkanie ma również wymiar poznawczy, szczególnie dla nowego ks. proboszcza, który pragnie poznać swoich parafian. Chcemy także w czasie tej kolędy uporządkować kartotekę parafialną. Wiele danych w starej kartotece jest już nieaktualnych. Chcemy więc serdecznie prosić wszystkich parafian o zabranie do domu czystej kartoteki i wypełnienie podstawowych danych. Rozumiemy, że w czasie kolędy przypominanie sobie dat i pytanie o wiek mogłoby powodować niepotrzebny stres. Prosimy o wypełnienie kartoteki przez każdą rodzinę, ale także przez każdą osobę samotną. Serdecznie prosimy o wpisywanie tylko tych osób, które na stałe mieszkają w naszej parafii. Chcemy w ten sposób policzyć ile realnie osób mieszka i należy do naszej wspólnoty parafialnej. Więcej informacji w gazetce.

Serdecznie dziękuje panu Adamowi Sowie, Jerzemu Pająkowi, Tomaszowi Stańczykowi  i panu Stanisławowi za wiele godzin pracy a panu Krzysztofowi Harmacie za bezpłatny transport. Dokupiliśmy 3,5 tony opału.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj na Księgę Fundacji. Jej celem jest spłacenie kosztów zakupienia i zamontowania nowego pieca oraz 5 nowych szklanych drzwi w kościele, których całkowity koszt wyniósł 40.000zł. To duży, ale ważny i potrzebny wydatek dla naszej parafii. Dziękujemy firmie pana Marcina Ryszki za podjęcie się twego montażu i możliwość spłacania w ratach.

W ostatnim czasie odbył się pogrzeb +Marii Baranek i +Leszka Mościńskiego. W poniedziałek o godz. 12.30 na Cmentarzu Komunalnym odbędzie się pogrzeb +Krzysztofa Gryzełko. Polecajmy ich nieskończonemu Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…