Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 14 XII wspomnienie św. Jana od Krzyża
  1. Serdecznie i gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Niech w Boże Narodzenie nasze serca będą otwarte i przygotowane na przyjście Nowonarodzonego. Możemy przystąpić do spowiedzi świętej w ciągu tygodnia rano od 6.30 a także przed wieczorną Mszą Świętą od godz. 17.30. Istnieje także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w niedzielę przed Mszą Świętą.
  2. W tym roku nie będzie odwiedzin chorych przed świętami.
    W niebezpieczeństwie śmierci można jednak wezwać księdza. Prosimy także o informację, jeśli ktoś jest chory na Covid-19, lub przebywa na kwarantannie.
  3. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i tradycyjnie pragniemy udekorować kościół choinkami. Serdecznie prosimy o pomoc w udekorowaniu kościoła. Już kilka osób zgłosiło się, ale wciąż nie mamy potrzebnych choinek. Jeśli ktoś zamierza przyciąć lub wyciąć jodełkę lub świerka na swojej posesji w okresie przedświątecznym to będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie ich do kościoła. Potrzebujemy dwóch do kościoła i większej na zewnątrz.
  4. Jak już wcześniej informowaliśmy ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej nazywanej kolędą. Chcemy jednak wspólnie pomodlić się razem z rejonami kolędowymi w czasie wieczornych Mszy Świętych po Świętach Bożego Narodzenia. Msza Święta będzie ofiarowana za wszystkich mieszkańców danego rejonu. W przyszłą niedzielę przedstawimy plan modlitwy rejonami naszej parafii.
  5. Nadal trwa remont kancelarii i korytarzy wokół niej. Konieczne było usunięcie starej farby oraz gipsowanie ścian i sufitu. Zakupione zostało specjalne biurko oraz meble do kancelarii, ale na razie musimy czekać na wykończenie kancelarii. Zamontowana została nowa instalacja elektryczna oraz rozbudowany monitoring przy bramach wejściowych na plebanię. Postępy tych prac możemy zobaczyć na naszej stronie internetowej.
  6. Dzisiaj zbieramy ofiary na Księgę Fundacji. Ze względów bezpieczeństwa podtrzymujemy formę kopert wrzucanych do urny. Prosimy o ich podpisanie imieniem i nazwiskiem oraz adresem ofiarodawców. Po ostatniej Mszy Świętej w niedzielę wpisujemy te wszystkie osoby do Księgi Fundacji. Serdecznie dziękuję także za ten trud. Jest także możliwość wpłacania na konto: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczas złożone ofiary. Wszystkie prace remontowe prowadzimy na bieżąco bez żadnych nowych długów.
  7. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych: +Władysławie Dziwak, +Cecylii Czarnik i Władysławie Baran oraz o ofiarach Stanu Wojennego.