Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, 2 V – wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora Kościoła.
  • We wtorek, 3 V – uroczystość Najświętszej Maryi Królowej Polski. Odpust w naszej parafii.
  • W środę, 4 V – wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona Strażaków.
  • W czwartek 5 V – pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja w ciszy od 17.00 do 17.30
  • W piątek, 6 V – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba. To także I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 ks. proboszcz odwiedzi chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. Spowiedź od 17.00
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 12.00

W Niedzielę Biblijną serdecznie zachęcamy do zabrania do swojego domu wylosowanego fragmentu  Pisma Świętego. Znajduje się ono w koszyczkach pod chórem. Warto w sercu prosić Boga o Słowo Życia dla siebie samego. W ciągu Tygodnia Biblijnego gorąco zachęcamy do lektury  Pisma Świętego. Na Mszach Świętych wieczornych będzie krótka homilia będąca rozważaniem Ewangelii na dany dzień. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego wszystkich chętnych, którzy pragną razem czytać Pismo Święte. Serdecznie zapraszamy, aby choć raz zobaczyć na czym polega spotkanie.

Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30

We wtorek 3 Maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczysta Suma o godz. 12.00, której będzie przewodniczył i wygłosi homilie ks. prof. Damian Wąsek z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Na Sumie w sposób szczególny będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Strażaków z Brzezinki z okazji święta patrona św. Floriana. Na Sumę i procesję wokół kościoła jeszcze raz serdecznie zapraszamy całą Służbę Liturgiczną oraz naszą Scholę Parafialną. Prosimy poczty sztandarowe Strażaków i Górników. Prosimy Strażaków o niesienie baldachimu i krzyża procesyjnego i przygotowanie liturgii słowa. Serdecznie zapraszamy panie z KGW Brzezinka i Pławy w pięknych strojach regionalnych. Prosimy razem z ks. Arturem Róże Różańcowe o niesienie Różańca i feretronu z Matką Bożą. Także Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję KGW Pławy za przygotowanie obiadu odpustowego dla księży z naszego dekanatu i dla naszych gości z Ukrainy.

Przygotowujemy się także do Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii. Przed Uroczystością odbędą się próby liturgiczne: w środę 4 V; czwartek 5 V; piątek 6 V o godz. 18.30 w kościele. Obecność obowiązkowa. Spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w sobotę 7 V o godz. 9.00. Rodziców i rodzeństwo zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w I piątek miesiąca od godz. 17.00. W niedzielę 8 maja o godz. 12.00 zostanie udzielony sakrament I Komunii Świętej dla 25 dzieci naszej parafii. Serdecznie prosimy, aby osoby nie związane z tą Uroczystością uczestniczyły we Mszy Świętej o innej godzinie. Już teraz zachęcamy dzieci i rodziców do udziału w Białym Tygodniu. Każdy dzień będzie miał swoje znaczenie i przesłanie.

Wyjątkowo zbiórka na Księgę Fundacji zostanie przeniesiona na 15 maja ze względu na Uroczystość I Komunii Świętej.