• Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna. Dziękujemy dobremu Bogu za dar Słowa Bożego. Jednocześnie to Niedziela Powołań. Serdecznie witamy w naszej parafii kleryka Adama Bajorka, który reprezentuje Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie.
  • W poniedziałek, 24 IV – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • We wtorek, 25 IV – święto św. Marka, ewangelisty.
  • W sobotę, 29 IV – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
  • W przyszłą niedzielę, 30 IV –  z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.
  • W Tygodniu Biblijnym serdecznie zachęcamy do czytania lub słuchania Słowa Bożego. W gazetce parafialnej mamy kartkę z cytatem biblijnym i propozycję do rozważania. W Tygodniu Biblijnym na Mszy wieczornej będzie głoszona krótka homilia nawiązująca do liturgii słowa w danym dniu.

W środę 26 IV po Mszy wieczornej serdecznie zapraszam na Spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych. Bardzo serdecznie zapraszam przedstawicieli Strażaków, Górników, Kół Gospodyń Wiejskich, Róż Różańcowych i Akcji Katolickiej. Zapraszamy naszych sołtysów. Chcemy omówić bieżące sprawy parafialne oraz przygotowania do Odpustu a przede wszystkim Bożego Ciała.

W przedsionku w gablotce znajduje się informacja o dwudniowej pielgrzymce dekanalnej do Warszawy w czerwcu oraz o koncercie w kościele św. Józefa.

W minionym tygodniu trwały intensywne prace remontowe związane z remontem klatki schodowej prowadzącej od kościoła na chór parafialny. Jesteśmy już na etapie układania płytek i wymiany instalacji grzewczej. Chcemy, jeśli Bóg pozwoli zakończyć ten remont przed Odpustem Parafialnym.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji, składane w przedsionku kościoła, czy też bezpośrednio na konto Księgi Fundacji. Zostało złożone rekordowe 21.320zł. Z całego serca i bardzo serdecznie dziękujemy. Dodatkowo anonimowy ofiarodawca wpłacił 30.000zł a jeszcze mamy deklarację kolejnej wpłaty. Przypominamy, że również OMAG zadeklarował wpłatę 10.000zł. Celem zbieranej ofiary jest wymiana ołtarza w naszym kościele. Wiemy, że trwają już prace w zakładzie kamieniarskim.