Z kalendarza liturgicznego:

  • piątek, 25 III –  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do duchowej adopcji. W tym dniu zapraszamy na godz. 17.00. Odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP w łączności z Ojcem Świętym. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Z racji przypadającej uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.

W związku z przypadającą 20 marca 2023 r. setną rocznicą śmierci św. Józefa Bilczewskiego Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel ogłosił Rok Jubileuszowy w naszej Diecezji, który będzie wypełniony wydarzeniami o charakterze religijnym, kulturalnym i naukowym.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Arkadiusza Bąka z Harmęż. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie rekolekcji wielkopostnych. Tematem jest hasło: „Chrześcijanin – człowiek przyszłości.” Program rekolekcji dostępny także w gazetce i na stronie internetowej parafii.

Tematem dzisiejszej niedzieli 20 III są słowa: „Zdejm sandały – Ziemia Święta.” Nauka ogólna na każdej Mszy Świętej. Po Mszy o godz. 8.00 spotkanie z Różami Różańcowymi w kościele. Nauka na Mszy o godz. 12.00 szczególnie skierowana do dzieci.

W poniedziałek 21 III hasłem będą słowa: „Jezus posłany do mnie.” Nauka ogólna na Mszy o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

We wtorek 22 III hasłem będą słowa: „Z serca przebaczyć – tylko z Jezusem.” Nauka ogólna o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszy wieczornej serdecznie zapraszamy na  konferencję dla małżeństw.

W środę 23 III hasłem będą słowa: „Wypełnić Prawo -to znaczy kochać.” Nauka ogólna o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Składka na Mszach Świętych przeznaczona dla rekolekcjonisty.

Nauka dla dzieci: w poniedziałek 21.III 

O godz. 8.00 w szkole klasy I-IV;

O godz. 8.50 w szkole klasy V- VIII.

Nauka dla dzieci we wtorek 22.III

W kościele o godz. 8.00. Prosimy rodziców o przyprowadzenie uczniów klas I-IV. Serdecznie prosimy nauczycieli o odprowadzenie dzieci do szkoły.

W kościele na 9.00 przyjdą do kościoła uczniowie klas V-VIII.

Nauka dla dzieci w środę 23 III

W kościele o godz. 8.00. Prosimy rodziców o przyprowadzenie uczniów klas I-IV. Serdecznie prosimy nauczycieli o odprowadzenie dzieci do szkoły.

W kościele o godz. 9.00 przyjdą do kościoła uczniowie klas V-VIII.

W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przyjęciu uchodźców wojennych z Ukrainy. Ich pobyt w naszej parafii jest tylko czasowy, ale nie wiadomo jak będzie się rozwijała sytuacja w Ukrainie i w Polsce. Na Księgę Fundacji zostało złożonych 13.700 zł. Serdecznie dziękujemy za waszą niezwykłą ofiarność, dzięki której nasza parafia pomaga uchodźcom tak wiele innych rodzin i instytucji w Polsce.