Z kalendarza liturgicznego:

  • We wtorek, 24 I – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa.
  • W środę, 25 I – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • W czwartek, 26 I – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  • W sobotę, 28 I – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu przypada także dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii według planu zamieszczonego w przedsionku kościoła. Już teraz dziękujemy Różom Różańcowym i Akcji Katolickiej za prowadzenie modlitwy. Adoracja rozpocznie się od godz. 14.00 Bardzo prosimy, aby każdą godzinę podzielić na dwie części. Pierwsze pół godziny to czas wspólnej modlitwy. Drugie pół godziny to czas modlitwy w ciszy. Zachęcamy wszystkich do ofiarowania Bogu chociaż krótkiej chwili adoracji w wybranym terminie.

Dzisiejsza III niedziela zwykła jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Warto nieustannie odkrywać dar Pisma Świętego w naszym życiu. Czytanie staje się słuchaniem Boga i jednocześnie piękną modlitwą. Także dzisiaj obchodzimy Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

27 stycznia w piątek obchodzić będziemy 78. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. W tym dniu nie będzie w naszej parafii Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w kolędzie z różnych powodów, a pragnie spotkać się z kapłanem i otrzymać błogosławieństwo dla swojej rodziny i całego domu to zachęcamy do indywidualnego umawiania się z kapłanem.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji. Zbiórka wyniosła 13.400zł. To pomoże nam w systematycznym spłacaniu zadłużenia. Jednocześnie w tym tygodniu trwał remont wiaty obok budynku gospodarczego. Zostało wykonane zadaszenie i orynnowanie. Pozostają jeszcze prace wykończeniowe. Jednocześnie zostały zakupione płytki oraz armatura do dwóch toalet na poddaszu.