Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 25 stycznia – Święto Nawrócenia
    Św. Pawła, apostoła.
  • We wtorek 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to również Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  • W czwartek 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza
    z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
  • W przyszłą niedzielę 31 stycznia przypada liturgiczna uroczystość św. Jana Bosko patrona miasta Oświęcim.
  • W środę 27 stycznia nie będzie Mszy Świętej wieczornej.

Dziś Niedziela Słowa Bożego. Dziękujemy Bogu za możliwość słuchania, czytania i poznawania Pisma Świętego a przez to samego Boga.

W czwartek w naszej parafii przypada wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej gazetce, na stronie internetowej parafii i w przedsionku propozycja planu tej modlitwy.

Także w czwartek po Mszy wieczornej ok. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego i osób pragnących wspólnie czytać i słuchać Pismo Święte. Spotkanie odbędzie się na przestrzeni kościoła z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa. Można przynieść własne Pismo Święte, ale również będzie można otrzymać wydrukowany tekst.

W piątek po Mszy wieczornej ok. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym spotkaniu na dużej przestrzeni kościoła.

W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie scholii na przestrzeni kościoła. O godz. 11.00 także na przestrzeni kościoła odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej, czyli Ministrantów i Lektorów. Zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy pragną służyć przy ołtarzu.

Z całego serca dziękujemy za udział w Mszach Świętych ofiarowanych w intencji poszczególnych rodzin i osób naszej parafii. To piękny wyraz podtrzymania tradycji wspólnej modlitwy i błogosławieństwa pomimo trudnej sytuacji epidemicznej. Dziękujemy także za składane tradycyjne ofiary, chociaż wiele razy podkreślaliśmy, że nie zachęcamy do ich składania. Postanowiliśmy, że cześć zostanie przeznaczona na nowy ornat do kościoła, część dla ministrantów a reszta na opłaty diecezjalne (Caritas, Dom Samotnej Matki, Misje święte, Seminarium).

Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Dziędzielowi i całej firmie OMAG za podarowanie naszej parafii urządzenia do dezynfekcji rąk. Z pewnością jest to piękny gest w trosce o nasze dobro wspólne.

Trwają prace remontowe w trzeciej części przewidzianego remontu. Zostały także zakupione płytki na ściany i na podłogę. Został także zakupiony piec gazowo-elektryczny do kuchni. Dziękujemy panu Marcinowi za podłączenie.