Boże, Ty dałeś narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę, † spraw łaskawie, aby za wstawiennictwem naszej Matki i Królowej, * religia nieustannie cieszyła się wolnością, a ojczyzna rozwijała się w pokoju. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski nasza Wspólnota parafialna przeżywa swój odpust parafialny. W tym roku Sumie Odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Łukasz Krysmalski SDB – proboszcz parafii salezjańskiej w Oświęcimiu. Kaznodzieja zachęcił nas, abyśmy w tym szczególnym dniu, odszukali w katalogu „imion” Maryi to, które dziś jest najbliższe naszemu sercu. W ten sposób, mamy szukać Maryi w naszym życiu i jej powierzać swoją codzienność.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym święcie. Dziękujemy Pocztom sztandarowym, Kołom Gospodyń Wiejskich w Brzezince i w Pławach oraz Górnikom. Dziękujemy Różom Różańcowym, Akcji Katolickiej, Scholi oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Dziękujemy Strażakom, którym składamy serdeczne życzenia: Błogosławieństwa Bożego i opieki świętego Floriana z okazji jutrzejszego święta.

Maryjo Królowo Polski – módl się za nami.