Z kalendarza liturgicznego:

  • Niedziela, 19 XII – dzisiaj przypada 5 rocznica śmierci ks. Jerzego Brońki tak bardzo zasłużonego dla Oświęcimia i naszej wspólnoty parafialnej. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu
  • Piątek, 24 XII – Na Mszę Świętą o godz. 7.00 zapraszamy rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Każda rodzina otrzyma znicz ze światełkiem betlejemskim, które przyniosą nam w tym dniu harcerze.
  • Pasterka o północy. Kazanie wygłosi ks. dr hab. Damian Wąsek.
  • Sobota, 25 XII – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę.
  • Niedziela, 26 XII – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta w intencji Jubilatów o godz. 12.00 z indywidualnym błogosławieństwem małżonków.

Nasi Strażacy rozprowadzają dzisiaj kalendarze po każdej Mszy Świętej. 

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do udziału w Mszach Świętych Roratnich od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.

Serdeczne słowa podziękowania dla całego Zespołu Charytatywnego, który zaangażował się w rozprowadzanie świec Caritas. Także dzięki wsparciu parafii zebraliśmy kwotę prawie 3500zł, która zostanie przeznaczona dla potrzebujących wsparcia mieszkańców naszej parafii.

W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 23 XII przed samymi świętami od godz. 9.00 ks. proboszcz odwiedzi chorych z komunią świętą i sakramentem namaszczenia. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Najpiękniejszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia jest czyste serce. Spowiedź przed Świętami będzie tradycyjnie pół godziny przed każdą Mszą Świętą a dodatkowo w środę i czwartek od 17.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 19.30 lub dłużej jeśli będzie potrzeba. Nie będzie spowiedzi w Wigilię.

W Uroczystość Bożego Narodzenia na Mszę Świętą o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przebrane za postacie z szopki betlejemskiej.

Tak jak zapowiadaliśmy nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Zapraszamy całe rodziny z poszczególnych ulic na Mszę Świętą wieczorną według planu, który znajdziemy w gablotce i na stronie parafii. Rodziny, które pragną wspólnej modlitwy i spotkania z kapłanem we własnym domu prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po Świętach Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji. Zostało złożone 11470zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak dużą ofiarność i wsparcie pomimo wysokich cen i kosztów utrzymania. Dokładny stan finansów parafii zostanie przedstawiony w czasie Nieszporów na zakończenie Starego Roku. Tak jak zapowiadaliśmy trwa remont dwóch mieszkań w wieży kościoła. W ostatnim tygodniu trwają intensywne prace wykończeniowe w jednym z mieszkań. Jeszcze trochę pracy pozostało.