Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek, 19 XII – 6 rocznica  śmierci ks. Jerzego Brońki. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tym wspaniałym proboszczu.
  • W sobotę, 24 XII –  Na Mszę Świętą o godz. 7.00 zapraszamy rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Każda rodzina otrzyma znicz ze światełkiem betlejemskim, które przyniosą nam w tym dniu harcerze. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę Świętą po której będziemy mogli zabrać to światełko do swojego domu na stół wigilijny. Pasterka o północy.

Serdecznie dziękujemy naszemu parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za rozprowadzanie tegorocznych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W sumie zostało zebranych ponad 4500zł. Pieniądze zostaną przeznaczone szczególnie dla dzieci naszej parafii. 

W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Tak jak było już zapowiadane przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy chorych, którzy nie korzystają z odwiedzin na I piątki. Odwiedziny odbędą się w piątek 23 XII od godz. 9.00.

W dzisiejszą niedzielę 18 XII Strażacy będą przed kościołem rozprowadzają kalendarze. Odwiedzają także nasze domy. Nabycie  kalendarza jest z naszej strony wyrazem wdzięczności za ich niezwykle ważną służbę i poświęcenie w naszej lokalnej społeczności.

W poniedziałek 19 XII o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy do Strażnicy  na Parafialną Wigilię. Cieszymy się, że weźmie w niej udział prawie 60 osób. Już teraz dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z Brzezinki i Pław oraz Akcji Katolickiej za przygotowania do tej Wigilii. Dziękujemy za zafundowanie karpi panu Tadeuszowi Krzemieniowi. Bardzo się cieszę na to świąteczne spotkanie.

Zakończenie Rorat w piątek 23 XII na Mszy św. o godz. 18.00.

Najpiękniejszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia jest czyste serce. Spowiedź przed Świętami będzie tradycyjnie pół godziny przed każdą Mszą Świętą a dodatkowo w czwartek 22 XII i piątek 23 XII od 17.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 19.30 lub dłużej jeśli będzie potrzeba. Nie będzie spowiedzi w Wigilię.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Bożego Narodzenia 25 XII na Mszę Świętą o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przebrane za postacie z szopki betlejemskiej.  

Po Świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się tradycyjna wizyta duszpasterska nazywana kolędą. Do każdej gazetki dołączony jest cały plan kolędy w naszej parafii. Chcemy także uporządkować kartotekę parafialną. Serdecznie prosimy wszystkich parafian o zabranie do domu czystej kartoteki i wypełnienie podstawowych danych. Będziemy je zbierali w czasie kolędy. Serdecznie prosimy o wpisywanie tylko tych osób, które na stałe mieszkają w naszej parafii, czyli powyżej 3 miesięcy zgodnie z Prawem Kanonicznym.

W czwartek 22 XII  po Mszy wieczornej zapraszamy chętnych gotowych pomóc przy dekoracji świątecznej. Serdecznie dziękuje panu Adamowi Sowie, Jerzemu Pająkowi,  Tomaszowi Stańczykowi, Stanisławowi Śreniawskiemu, Krzysztofowi Harmacie i Witoldowi Sztafińskiemu za poświęcony czas i pracę dla parafii.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji. Przeszło 160 rodzin i osób złożyło 15.500zł. Pozwoli to na spłatę kolejnej raty za piec i nowe 5 drzwi w kościele. Jednocześnie sporo inwestujemy w wyposażenie poddasza plebanii, aby wszystkie pokoje mogły spełniać wymagania konieczne do przyjęcia pielgrzymów, lub robotników pracujących przy budowie drogi.