Z kalendarza liturgicznego:

  • w czwartek 24 XII Wigilia Narodzenia Pańskiego
  • w piątek 25 XII Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  • w sobotę 26 XII Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
  1. Serdecznie i gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Od jutra do środy będziemy spowiadali od godz. 17.00 do Mszy Świętej. Dodatkowo w środę dla studentów i osób dłużej pracujących będzie spowiedź święta po Mszy wieczornej od godz. 19.00 do 21.00.  
  2. W tym roku nie będzie odwiedzin chorych przed świętami. W niebezpieczeństwie śmierci można jednak wezwać księdza. Prosimy także o informację, jeśli ktoś jest chory na Covid-19, lub przebywa na kwarantannie.
  3. Serdecznie dziękujemy Romanowi Rydzoniowi ofiarowanie i dostarczenie 3 pięknych choinek dla parafii. Dziękuję szczególnie panu Tomaszowi Stańczykowi oraz panom Piotrowi Burmanowi, Adamowi Sowie, Krzysztofowi Harmacie, Tadeuszowi Cygalowi  za pomoc w zainstalowaniu choinek. Serdecznie zapraszamy chętnych do ubierania choinek w środę od 11.00.
  4. Jak już wcześniej informowaliśmy ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej nazywanej kolędą. Chcemy jednak wspólnie pomodlić się razem z rejonami kolędowymi w czasie wieczornych Mszy Świętych po Świętach Bożego Narodzenia. Msza Święta będzie ofiarowana za wszystkich mieszkańców danego rejonu. Serdecznie zapraszamy rejonami i całymi rodzinami aby uczestniczyć w tej Mszy Świętej. Każda rodzina będzie mogła otrzymać obrazek kolędowy oraz poświęconą kredę, którą będzie można na drzwiach w swoim domu napisać K+M+B 2021. Będzie można również zabrać we własnych naczyniach wodę święconą i pokropić nią swój dom. Będzie także można zabrać do domu formularz modlitwy połączonej z błogosławieństwem dla domu i rodziny.
  5. Nadal trwa remont kancelarii i korytarzy wokół niej. Serdecznie dziękujemy panu Adamowi Gachowi, który solidnie i dokładnie wykonuje swoją pracę. Dziękujemy także za ofiarną pomoc panu Krzysztofowi Rysiowi. W tym tygodniu została wykończona ściana dekoracyjna,  wymalowane sufit i ściany. Została wylana masa samopoziomująca oraz dokończona instalacja i oświetlenie. Za pracę dziękuję także panu Krzysztofowi Pająkowi. Postępy wszystkich prac możemy zobaczyć na naszej stronie internetowej.
  6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji. W sumie 114 osób i rodzin złożyło aż 9350 zł. To pozwala nam na bieżąco regulować rachunki w czasie prowadzonego remontu.