• Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyrusza diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Modlimy się w intencji wszystkich pielgrzymów, także z naszej parafii.
  • W poniedziałek, 01 V – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30
  • We wtorek, 02 V – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W środę, 03 V – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Odpust Parafialny. Msze Święte tak jak w niedzielę: godz. 8.00; godz. 10.00; godz. 12.00 – Suma Odpustowa; godz. 18.00.
  • W czwartek, 04 V – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Od godz. 17.00 adoracja w ciszy do godz. 17.30.
  • W piątek, 05 V – pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Chorych ks. proboszcz będzie odwiedzał od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.00.
  • W sobotę, 06 V – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  • W przyszłą niedzielę, 7 V – spotkanie Róż Różańcowych.

Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w kościele. W dniu 1 V o godz. 19.00 nabożeństwo majowe na Pławach przy kapliczce św. Nepomucena.

Już 3 maja w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczysta Suma o godz. 12.00, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. Łukasz Krysmalski proboszcz z parafii salezjańskiej Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Na Sumie w sposób szczególny będziemy się modlili o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Strażaków z Brzezinki z okazji święta patrona św. Floriana. Na Sumę i procesję wokół kościoła (jeśli tylko będzie ładna pogoda) serdecznie zapraszamy całą Służbę Liturgiczną oraz naszą Scholę Parafialną. Prosimy poczty sztandarowe Strażaków i Górników. Prosimy Strażaków o niesienie baldachimu i krzyża procesyjnego. Serdecznie zapraszamy panie z KGW Brzezinka i Pławy w pięknych strojach regionalnych. Prosimy razem z ks. Arturem Róże Różańcowe o niesienie Różańca i feretronu z Matką Bożą. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Serdecznie proszę KGW Brzezinka o przygotowanie obiadu odpustowego.

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w druga niedzielę maja, czyli 14 V o godz. 12.00. Przed tą ważną Uroczystością będą obowiązkowe próby liturgiczne: 8 V poniedziałek – godz. 18.30; 9 V wtorek – godz. 18.30; 12 V piątek – godz. 18.45.  Pierwsza spowiedź święta 13 V sobota – godz. 9.00.

W minionym tygodniu zostały wycięte tuje obok plebanii. Za pomoc serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Harmacie z bratem Dominikiem oraz panu Janowi Klekot z synem Janem. Dziękuję panu Adamowi Sowie za wiele godzin pracy przy pracach porządkowych. Został zakończony remont klatki schodowej od przedsionka kościoła do organisty połączony z dodatkowym ociepleniem. Na stronie parafii możemy zobaczyć fotorelację z prowadzonego remontu.