Z kalendarza liturgicznego:

 • w poniedziałek 26. IV Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy świętuje 29 rocznicę przyjęcia święceń biskupich. Pamiętajmy w modlitwach o osobie pierwszego biskupa diecezji Bielsko-Żywieckiej.
 • w środę 28.IV wspomnienie Świętego Ludwika Marii Grignon de Montfort.
 • w czwartek 29. IV święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 • w sobotę 1. V wspomnienie Świętego Józefa, rzemieślnika
 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy.”
 2. 1 V w sobotę modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Msze święte w tym dniu będą o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Na Mszy Świętej o godz. 10.00 uroczyście poświęcimy nową figurę świętego Józefa ufundowaną przez Róże Różańcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.00.
 4. Msze Święte w niedzielę 2 V wciąż o 8.00; 10.00; 11.00; 12.00; 16.30. Przypominamy, że Msza Święta w sobotę o godz. 18.00 odprawiana jest z formularza niedzielnego.
 5. Pragnę bardzo serdecznie podziękować panu organiście Józefowi, za to, że będzie już teraz możliwa jego obecność, muzyka i śpiew na Mszy Świętej w soboty wieczorem oraz na Mszy Świętej w niedzielę po południu.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych w kościele.
 7. W niedzielę 2 maja obchodzimy tradycyjny Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy do umieszczenia jej także w naszych domach.
 8. Zbliża się Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Na sumie odpustowej będziemy modlić się w intencji naszych strażaków. Zapraszamy was do wspólnej modlitwy w mundurach galowych. Serdecznie zapraszamy także panie z Kół   Gospodyń Wiejskich w Brzezince i w Pławach w strojach regionalnych. Zapraszamy również naszych górników z pocztem sztandarowym.
 9. Tradycyjnie w drugą niedzielę maja, czyli 9 V, będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej klas III. Ze względów epidemicznych Komunia będzie na Mszy Świętej o godz. 11.00 dla klasy IIIB oraz o godz. 12.30 dla klasy IIIA.
 10. Zostało zakupionych 5 nowych ławek, które zostały postawione na zewnątrz kościoła.