Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek 03.VI – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • Środa 05. VI – wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy. Na Mszy świętej o godz. 17.00 ks. Marek Studenski wikariusz generalny naszej diecezji udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Całą wspólnotę parafialna proszę o modlitwę. Obowiązkowe próby liturgiczne w poniedziałek (03.VI) i wtorek (04.VI)  po Mszy wieczornej i w środę (05 VI) o godz. 16.00 z świadkami do bierzmowania
  • Czwartek 06. VI  – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Adoracja w ciszy od godz. 17.00 do 17.30
  • Piątek 07. VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwszy miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godziny 17.00. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
  • Sobota 08. VI –.Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Dzisiaj w niedzielę 2 VI po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych.

Nabożeństwa czerwcowe w czasie Oktawy Bożego Ciała do 06. VI o godz. 17.30. Wyjątkowo w środę 05. VI po Mszy wieczornej. Nabożeństwa czerwcowe od 07. VI po Mszach wieczornych

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Mszy Świętej Polowej na Pławach pod altaną w Uroczystość Bożego Ciała. Słowa podziękowania składamy na ręce sołtysa pana Krzysztofa Harmaty oraz KGW Pławy. Warto jednak podkreślić piękne zaangażowanie całej społeczności Pław. Więcej w gazetce.

Bardzo prosimy poszczególne grupy parafialne, szczególnie Róże Różańcowe oraz naszych górników i strażaków o pomoc w czasie oktawy Bożego Ciała.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 15 VI. Wyjazd o godz. 7.00. 

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej organizuje „Liturgiczny MeetUp” – spotkanie wspólnot ministranckich. Więcej informacji u ks. Artura.

W przyszłą niedzielę 9 czerwca odbędzie się ostatnia przed wakacjami zbiórka na Księgę Fundacji. W czasie wakacji tradycyjnie nie organizujemy tej zbiórki. Celem zbiórki jest zebranie środków za zakup opału. Tak jak zapowiadaliśmy chcemy kupić 30 ton węgla. Jednocześnie jeśli tylko nastąpi zmiana zasad rozliczeń przy fotowoltaice to będziemy się starali powrócić do tego pomysłu.