„To na nim, pod sakramentalnymi znakami, uobecnia się ofiara krzyżowa, w której Jezus wydał się dla naszego odkupienia. Ołtarz chrześcijański jest symbolem samego Chrystusa, obecnego pośród swoich wiernych zarówno jako „ofiara złożona dla naszego pojednania”, jak i „niebieski pokarm, który nam się udziela”.

W miniony piątek został ustawiony nowy ołtarz w naszym kościele, obejmujący ołtarz główny, ambonę oraz ołtarz pod tabernakulum. Został on wykonany z włoskiego marmuru Carrara i spełnia warunki potrzebne do tego, aby w przyszłości doprowadzić do konsekracji kościoła. W ten sposób nasz kościół będzie posiadał stały i solidny ołtarz na którym będzie czytane słowo Boże i na którym będzie sprawowana Eucharystia. To wspaniały czas dla naszej wspólnoty parafialnej. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego ołtarza. A więc w pierwszej kolejności dziękujemy wszystkim parafianom. To wasza modlitwa, ale także niezwykła ofiarność pozwoliły, aby rozpocząć i zrealizować ten ważny cel. To jest nasze wspólne dzieło, które na długie lata będzie czytelnym świadectwem naszej wiary.

Demontaż starych ołtarzy.

Transport i wniesienie około 300 – 400 kilogramowych części nowego ołtarza.

Mensa ołtarza głównego.

Instalacja ambony.