Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek, 27 XII – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie święcimy wino.
  • Wtorek, 28 XII – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  • Piątek, 31 XII –  wspomnienie świętego Sylwestra, zakończenie Starego Roku. O godz. 17.00 Nieszpory z kazaniem podsumowującym rok 2021 a po nich Msza Święta. Ks. bp udzielił dyspensy na ten dzień, a więc nie obowiązuje post.
  • Sobota, 1 I – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte tak jak w niedzielę. Modlimy się o pokój na świecie. To także I sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie dekoracji świątecznej w naszym kościele. Więcej na ten temat w gazetce. Szczególne podziękowanie ks. Arturowi za pomysł stajenki. Z całego serca dziękujemy anonimowej osobie za podarowanie pięknych kwiatów do kościoła oraz rodzinie Galos za choinki.

Jak już wcześniej informowaliśmy ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej nazywanej kolędą. Chcemy jednak wspólnie pomodlić się razem z wami według rejonów kolędowych w czasie wieczornych Mszy Świętych. Dokładny plan umieszczony jest w gablotce kościoła i na stronie internetowej parafii. Msza Święta będzie ofiarowana za wszystkich mieszkańców danego rejonu. Każda rodzina będzie mogła otrzymać obrazek kolędowy oraz poświęconą kredę, którą będzie można na drzwiach w swoim domu napisać C+M+B 2021. W gazetce mamy propozycję wspólnej rodzinnej modlitwy. Będzie można również zabrać we własnych naczyniach wodę święconą i pokropić nią swój dom.

Przypominamy, że od 1 stycznia wszystkie Msze Święte wieczorne a więc także w niedziele i święta będą o godz. 18.00

Serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne a także domowej roboty wędliny, ciasta i słodycze od tak wielu rodzin.