Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 28 XII Święto Świętych Młodzianków
  • W czwartek wspomnienie świętego Sylwestra, zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na Nieszpory z kazaniem podsumowującym rok 2020 o godz. 17.00 a po nich Msza Święta ( bez kazania).
  • W piątek 1 I Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze Święte tak jak w niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  • W sobotę 2 I wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
  1. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie dekoracji świątecznej w naszym kościele: paniom Katarzynie Macieszy, Agnieszce Siutka, Jadwidze Krzemień oraz panom Piotrowi Kazanowskiemu, Piotrowi Burmanowi,  Łukaszowi Podbiałowi, Adamowi Sowie, Jerzemu Pająkowi, Sławomirowi Macieszy, Tadeuszowi Cygalowi oraz lektorom Dominikowi i Łukaszowi. Szczególne podziękowanie ks. Arturowi za pomoc w dekorowaniu choinek na wysokościach.
  2. Z całego serca dziękujemy anonimowej osobie za podarowanie pięknych kwiatów do kościoła.
  3. Na ręce pani Anny Paszek serdecznie dziękujemy całemu Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie i dostarczenie paczek świątecznych potrzebującym osobom i rodzinom z naszej parafii. Dzięki wsparciu naszych parafian i nabyciu wszystkich świec Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Zespół Charytatywny przygotował paczki za prawie 3000zł.
  4. Jak już wcześniej informowaliśmy ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej nazywanej kolędą. Chcemy jednak wspólnie pomodlić się razem z rejonami kolędowymi w czasie wieczornych Mszy Świętych. Będzie ona ofiarowana za wszystkich mieszkańców danego rejonu. Serdecznie zapraszamy rejonami i przedstawicieli rodzin, aby uczestniczyć w tej Mszy Świętej. Każda rodzina będzie mogła otrzymać obrazek kolędowy oraz poświęconą kredę, którą będzie można na drzwiach w swoim domu napisać C+M+B 2021. Będzie można również zabrać we własnych naczyniach wodę święconą i pokropić nią swój dom. W Dniu Pańskim umieszczona jest propozycja takiej modlitwy we własnym domu. Rozumiejąc trudną sytuację wielu rodzin oraz dziękując za waszą ofiarność w ciągu roku na potrzeby parafii prosimy o nie składanie w tym czasie ofiar.