Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 31 V – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.
  • W wtorek 1 VI – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Po Mszy wieczornej rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa.
  • W czwartek 3 VI Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o 8.00; 10.00 na Pławach; 12.00; 16.30.(jeśli będzie w tym dniu padał deszcz Msza Święta będzie o 10.00 na Pławach oraz o 10.00 w kościele w Brzezince). Informacja o podjętej decyzji będzie dostępna rano na stronie parafii.
  •  W piątek 4 VI – I piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od 17.30 zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W sobotę 5 VI – wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk. To także I sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Dzisiaj w niedzielę o godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na ucztę dla duszy, czyli koncert z okazji 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II w wykonaniu naszej scholii parafialnej wraz z przyjaciółmi.

Od wtorku nabożeństwa czerwcowe po każdej Mszy Świętej wieczornej.

W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne  kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich wraz z rodzicami.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed uroczystością Bożego Ciała w środę 2 VI od godz. 17.00 do 18.00.

Zapraszamy w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  (Boże Ciało) na Mszę Świętą o godz. 10.00 na Pławach pod wiatą i procesję w kierunku Domu Ludowego. Od 9.20 ( co 10 min) będzie kursował bezpłatny melex od kościoła do Pław. Po zakończonej procesji odwiedzie także chętnych w kierunku kościoła. Obok wiaty zostanie ustawiony dodatkowo duży namiot oraz zostaną rozłożone ławki. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, która zakończy się pod Domem Ludowym (w sumie 1.2km). Bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy i przystrojenie trasy procesji z Najświętszym Sakramentem.  Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń z Brzezinki i Pław w strojach regionalnych, Strażaków z Brzezinki prosimy o zabezpieczenie trasy procesji, Górników prosimy o niesienie baldachimu, zapraszamy Róże Różańcowe, aby wokół Najświętszego Sakramentu niosły 6 gromnic, oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach do sypania kwiatów. Bardzo prosimy Róże Różańcowe oraz naszych górników i strażaków o pomoc w oktawie Bożego Ciała.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00; a kandydatów na lektorów o 11.00.

Z całego serca pragnę podziękować pani Stanisławie Baruś za ponad 3 lata troski o piękno i porządek w naszym kościele. To cicha i ukryta praca dzięki której możemy się cieszyć pięknym i czystym miejscem do godnej modlitwy. Dziękuję także za gotowość pomocy w sprzątaniu kościoła gdybyśmy jej czasem potrzebowali. W jej intencji zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w przyszłą niedzielę 6 VI o godz. 10.00.

Zakończony został remont w kościele. Zamontowano lustro w toalecie oraz barierkę dla niepełnosprawnych. Czekamy na firmę, która rozpocznie pracę dotyczącą licznych kominów i daszków na naszym kościele i plebanii.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ludwika Lichorobiec. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu.