Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

W Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, 10 IV, składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tym dniu Msze Święte jak w niedzielę.

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddajemy cześć w niedzielę, 16 kwietnia. Rozpoczynamy wtedy Tydzień Miłosierdzia.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego oraz Procesji Rezurekcyjnej. Całość podziękowań w gazetce.

W przyszłą niedzielę 16 IV odbędzie się zbiórka na Księgę Fundacji. Jej celem jest nowy ołtarz w naszym kościele, obejmujący stół eucharystyczny, ambonę oraz ołtarz przy tabernakulum. Dotychczasowy ołtarz wykonany ze sklejki nie spełnia wymagań ołtarza stałego potrzebnego do przeprowadzania konsekracji naszego kościoła. Na tym ołtarzu będziemy sprawowali Najświętszą Ofiarę Chrystusa.