Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako Wielką Niedzielę. Zewnętrznymi oznakami są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego umieszczona na ołtarzu. Symbole Zmartwychwstałego Chrystusa pozostaną przy ołtarzu do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W niedzielę o godz. 13.15 Komunia święta, dla osób, które uczestniczą we Mszy świętej za pośrednictwem mediów. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 połączona z obrzędem Komunii świętej, dla osób, które uczestniczą we Mszy świętej za pośrednictwem mediów.

Przypominamy o tym, że w sobotę wieczorem o 18.00 Msza Święta jest już sprawowana jako Msza Święta niedzielna. W niedziele mamy możliwość udziału we Mszy Świętej o 8.00; 10.00; 11.00; 12.00; 16.30. Cały czas obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od udziału we Mszy Świętej w kościele. Zachęcamy do udziału dzięki wielu transmisjom.

Parafia w ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych zakupiła nowy Paschał i nową figurę Chrystusa Zmartwychwstałego. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy składają składki w niedziele i święta, bo to wszystko jest możliwe dzięki waszej ofiarności.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wspaniały dar ołtarza jakim jest zakupienie Ewangeliarza. To uroczysta oprawa w której niesione jest Pismo Święte w czasie procesji.

Jako kapłani z naszego funduszu liturgicznego zakupiliśmy ornat z motywami Zmartwychwstania Pańskiego.

Serdecznie dziękuję całej grupie ochotników, którzy przygotowali i ustawili niezwykle wymowną i teologiczną dekorację. Zarówno Ciemnica jak i Grób Pański przemawiają do nas odwołując się do naszego serca i sumienia. To było wiele godzin pracy, aby przygotować dekoracje a następnie ją ustawić.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Różom i wszystkim grupom parafialnym za podjęcie troski o adorację Chrystusa. Niech ten czas modlitwy przyniesie obfite łaski wam, waszym rodzinom i całej naszej wspólnocie parafialnej.

Serdecznie dziękuję całej Służbie Liturgicznej za  wszystkie asysty w czasie Triduum Paschalnego. Poprzedziły je liczne zbiórki za co również dziękuję ks. Arturowi.

Róże Różańcowe zaproponowały zakupienie figury św. Józefa z racji Roku Świętego Józefa. Wspólnymi siłami na pewno damy radę.

Serdecznie dziękuję naszym Strażakom OSP Brzezinka za podarowanie nam 4000 maseczek oraz 25l. płynu do dezynfekcji. To wspaniały dar na te trudne czasy. Nie było możliwości waszej tradycyjnej straży przy Grobie, ale wierzę, że w przyszłym roku powrócimy do tej pięknej tradycji.