W niedzielę 21 czerwca na Mszy świętej o godzinie 12-tej zostali pobłogosławieni nowi lektorzy. Przygotowanie i kurs chłopcy rozpoczęli od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. Mimo panującej pandemii został przeprowadzony cały kurs, ale ze względów bezpieczeństwa nie odbyła się uroczystość pobłogosławienia zaplanowana na marzec w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu. W minioną niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej mogliśmy dokonać obrzędu włączenia ich do służby Słowu Bożemu. Niech Księga Życia, której słowo będą nam proklamować podczas nabożeństw, stanie się dla nich inspiracją do pięknego życia, zgodnego ze słowami Ewangelii. Życzymy im wiele zapału, chęci i odwagi w świadczeniu o Chrystusie. Dziękujemy ks. Arielowi Stąporkowi z parafii św. Maksymiliana za przygotowanie chłopców do posługi, Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tego wzruszającego wydarzenia oraz wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w tę wspólną modlitwę.