Korzystając z okazji, że uczniowie klasy VIII piszą w tych dniach egzamin ósmoklasisty, 20 osobowa grupa dzieci, które są zaangażowane w naszą scholę parafialną, udała się do Krakowa na wycieczkę. Korzystając z pięknej pogody, szybkim krokiem z peronu dworca kolejowego udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, aby tam odwiedzić Królewską Katedrę. Nie mogło nas również zabraknąć na Wieży Zygmuntowskiej, choć droga nie była łatwa, stroma i wiodła przez liczne zakamarki, musieliśmy z bliska sprawdzić, czy Dzwon Zygmunt rzeczywiście jest tak duży, jak mówią krakowskie legendy. Prosto z wysokiej wieży podążyliśmy do Grobów Królewskich, aby tam przez chwilę pochylić się nad historią naszej Ojczyzny. Kiedy zwiedzanie katedry dobiegło końca, zameldowaliśmy się u smoka wawelskiego. Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem programu był „czas wolny” na rynku starego miasta, gdzie każdy mógł zrealizować swoje prywatne plany, co jeszcze zobaczyć w Grodzie Kraka.