W wielkoczwartkowy wieczór zgromadziliśmy się, aby dziękować Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa, które Chrystus Pan ustanowił podczas Ostatniej Wieczerzy, którą spożywał z Apostołami w Wieczerniku.

Gościliśmy wśród nas, ks. profesora Damiana Wąska, który wygłosił homilię. W słowie, które do nas wygłosił zachęcił, abyśmy zobaczyli na uczestników wieczerzy, tak jak zrobił to Chrystus i spróbowali na nas samych również spojrzeć oczami Zbawiciela. Każdy z uczniów Jezusa, tak jak i każdy z nas jest inny, różnimy się w wielu kwestiach, ale nie zmienia to faktu, że wobec wszystkich nas Chrystus przemienił Chleb w Ciało a Wino w Krew i każdego zaprosił do spożywania. Na zakończenie przypomniał słowa papieża Franciszka: „Eucharystia nie jest nagrodą dla idealnych, ale pomocą dla słabych, walczących o dobro”.

Tegoroczny wizerunek umieszczony w Ołtarzu Adoracji „Ciemnicy”, towarzyszył nam przez cały tegoroczny Wielki Post. Został on namalowany przez naszą parafiankę, Panią Jadwigę Krzemień (co prawda nie w IV klasie, a kilka lat później:-)) – która dzieli się z nami swoim ogromnym talentem, za co chcemy złożyć serdeczne podziękowania.

Każdej Rodzinie i każdej Osobie dziękujemy za wszelkie słowa życzeń i życzliwości w tym szczególnym dla nas dniu, a zwłaszcza za Waszą codzienną modlitwę.

Ks. Sławomir oraz ks. Artur