W sobotni poranek dzieci z klas IV wraz z rodzicami i przyjaciółmi wyruszyli na pielgrzymi szlak. W tym roku celem naszej podróży był Sandomierz. Zwiedzanie miasta, nazywanego „małym Rzymem”, rozpoczęliśmy od spotkania z Panem Tomaszem, który będąc ubranym w strój szlachecki po krótce przybliżył nam historię miasta i mieszkańców grodu ufundowanego przez Króla Kazimierza Wielkiego. Z rynku miejskiego udaliśmy się pod Bramę Opatowską, następnie ulicą Żydowską, powędrowaliśmy do Sandomierskiej Katedry. Tam mieliśmy chwilę czasu, aby odpocząć i posłuchać historii tego pięknego miejsca. W końcu wędrując Wąwozem Królowej Jadwigi dotarliśmy do kościoła św. Jakuba, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej dziękczynnej za dar Eucharystii. Po spotkaniu z Panem Jezusem, tym razem przez Wąwóz św. Jacka przeszliśmy pod „ucho igielne”, przez które dotarliśmy na rynek, a tam mieliśmy już czas do własnej dyspozycji. Nie mogło zabraknąć spotkania z Ojcem Mateuszem, który stał się legendą tego średniowiecznego miasta. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym dziękczynieniu.