Od 23 marca przeżywamy w naszej Wspólnocie święty czas rekolekcji, które prowadzi dla nas ks. Krzysztof Orlicki – duszpasterz pracujący na Ukrainie.

W pierwszym dniu staraliśmy się na nowo zobaczyć „Wspólnotę Kościoła” jako nasz dom, miejsce gdzie każdy powinien znaleźć miejsce dla siebie. Najmłodsi, wędrując przez historię zbawienia odkrywali w jaki sposób Bóg mówi do człowieka. Oprócz Pisma świętego i sakramentów – dzieci zrozumiały, że potrzebujemy też miejsca do modlitwy oraz wspólnoty ludzi z którymi będziemy mogli stawać na modlitwie przed Panem Bogiem. Zadaniem dzieci, było zbudowanie namiotu, ponieważ właśnie w takim miejscu Bóg spotykał się na pustyni z Izraelitami.

Drugi dzień to odkrywanie jak ważne miejsce powinien zajmować w naszym życiu krzyż. „My sami, jesteśmy tak zbudowani, że całe nasze ciało jest krzyżem Chrystusa, to znak, że wypełnia on całe nasze życie” – powiedział ks. Rekolekcjonista.

Dla dzieci zaś, była to świetna okazja to poznania i odkrycia dlaczego w liturgii używamy tak wielu kolorów i co każdy z nich symbolizuje. Uczniowie klas młodszych, także starali się zobaczyć jak bardzo Jezus kocha każdego z nas, umierając za nas na krzyżu.