Wszyscy potrzebujemy sakramentu pojednania. Wielu katolików korzysta z niego regularnie. W tym roku zgodnie z zaleceniami KEP spowiedzi parafialne mają odbyć się dopiero po ustaniu epidemii. Jeśli więc będziesz w najbliższych czasie korzystać z sakramentu pokuty pamiętaj o środkach ostrożności. Jeśli to możliwe, najlepiej przełóż spowiedź na późniejszy czas. Pamiętaj, że wzbudzenie żalu doskonałego gładzi także grzechy śmiertelne. Dzięki materiałom na naszej stronie dowiesz się jakie są warunki żalu doskonałego i jak go wzbudzić.

• Jak się spowiadać w czasie epidemii i jak wzbudzić żal doskonały? (ks. Wojciech Nowicki)
  • Poniżej możesz pobrać materiały przygotowane przez redakcję „Przewodnika Katolickiego”, które ułatwią Ci przeżywanie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy w domu.

Wielkanoc w domu Pobierz