Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 24 XI wspomnienie św. Andrzeja i męczenników koreańskich
  • w środę 25 XI wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej
  • w najbliższa niedzielę będziemy obchodzili I niedzielę Adwentu

W dzień św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy panu organiście oraz scholii parafialnej.

Z racji patronalnego święta składamy także naszemu parafialnemu oddziałowi Akcji Katolickiej serdeczne życzenia.

W czasie tegorocznych rorat będziemy się starali przybliżyć tajemnicę Mszy Świętej.  Zastanowimy się nad jej poszczególnymi znakami i symbolami i poznamy ludzi, dla których Eucharystia była najważniejszą chwila każdego dnia i największą świętością. Roraty rozpoczniemy od przyszłego poniedziałku (30.XI) w czasie Mszy wieczornych
o godz. 18.00.

Bp Roman Pindel zachęca wszystkich wiernych, z całymi rodzinami, do udziału w modlitwie różańcowej, która jest transmitowana od 1 listopada z kurii w Bielsku-Białej codziennie o godz. 20.30.

Jak co roku zachęcamy do nabywania świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii. Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał je na wszystkich Mszach Świętych w niedzielę oraz w sobotę na Mszy wieczornej. Prosimy również, aby dyskretnie podpowiadać jeśli wiemy, że ktoś rzeczywiście potrzebuje pomocy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji, czyli na remonty w naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki w kościele i poprzez przelewy zostało złożone 8100zł. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Efekty I etapu prac związanych z remontem kancelarii, można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Serdecznie dziękujemy za cały wkład włożony w prowadzony remont.

Ze względu na remont kancelarii i korytarza ksiądz będzie pełnił dyżur kancelaryjny w Sali obok biblioteki. Wejście przez kościół

 Dziękujemy panu Kazimierzowi Lubińskiemu za bezpłatne zdemontowanie starego grzejnika w korytarzu obok kancelarii. Nie będzie on już potrzebny dzięki uszczelnieniu korytarza. Pozostanie jeden, ale za to nowy grzejnik.

Zakończyliśmy przepisywanie i uzupełnianie Ksiąg Parafialnych i obowiązkowych kopii do Kurii. Wymagało to ręcznego pisania piórem. Zaległości sięgały 37 lat. Dzięki pracy kilku osób na czele z panią Jadwigą Frączek Księgi są już teraz prowadzone na bieżąco. Serdecznie dziękujemy.

Trwają prace przy ogrodzeniu cmentarnym na Cmentarzu Parafialnym w Oświęcimiu. Prosimy kierowców o bezpieczne zachowanie