• W poniedziałek, 05 VI – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  • We wtorek, 06 VI – wspomnienie św. Norberta, biskupa.
  • W środę, 07 VI – wspomnienie bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika
  • W czwartek, 08 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę: 8.00; 10.00 i po niej rozpoczniemy procesję Bożego Ciała; 12.00; 18.00.
  • W piątek, 09 VI – wspomnienie bł. Efrema, diakona i doktora Kościoła. W tym dniu ks. biskup Roman Pindel udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś także odbywa się doroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do Uroczystości Bożego Ciała i przez Oktawę codziennie o godz. 17.30. W czasie nabożeństwa rozważamy poszczególne wezwania z litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku będzie w czwartek 8 VI. Jeszcze raz serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy. Msza Święta na rozpoczęcie Procesji  będzie w tym roku w kościele o godz. 10.00. Chcemy w ten sposób podkreślić nasze dziękczynienie za nowy ołtarz.

Przed nami także Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, która odbędzie się w piątek 9 VI o godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Janusz Mastalski biskup pomocniczy z Krakowa. Wszystkich kandydatów zapraszamy na obowiązkową próbę w poniedziałek o godz. 18.30. Natomiast w środę po Mszy wieczornej ok. 18.30 zachęcamy kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków oraz wszystkich chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania także przed Uroczystością Bożego Ciała.

Trwa zapowiedziany remont korytarza na poddaszu plebanii. Ekipa remontowa pracuje bardzo sprawnie, ale pracy jest wiele ponieważ
i ściany i sufit są nierówne. Dziękuję za pracę i koordynowanie remontu panu Adamowi Sowie. Następnie dokończymy remont klatki schodowej od wysokości chóru, aż do wieży w której znajduje się salka dla naszej scholii. W przyszłą niedzielę odbędzie się ostania przed wakacjami zbiórka na Księgę Fundacji z przeznaczeniem na zakup opału na zimę. Czekamy na odpowiedni moment i decyzje kopalni Piast. Ofiary można składać tradycyjnie w przedsionku kościoła lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy.