Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, 13 VI – wspomnienie św. Antoniego z Padwy
  • We wtorek, 14 VI – wspomnienie bł.  Michała Kozala. To także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Ks. bp Roman Pindel odprawi o godz. 17.00 Mszę Świętą w Harmężach.
  • W czwartek, 16 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • W piątek, 17 VI – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia i modlitwę z okazji 20-lecia kapłaństwa. Dziękuję Różom Różańcowym za Mszę Świętą. Dziękuję ks. Arturowi za niespodziankę z banerem przedstawiającym najważniejsze dla mnie parafie.

Nabożeństwa czerwcowe po każdej Mszy świętej wieczornej (z wyjątkiem Oktawy Bożego Ciała)

W czwartek 16 VI Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Święte w tym dniu: o godz. 8.00; Msza Święta przy Strażnicy z procesją Eucharystyczną o godz. 10.00 (trasa procesji: ul. Brzozowa, ul. Anny Chrostek, ul. Czernichowska, ul. Jakubowskiego); Msza na zakończenie procesji ok. 12.00 i wieczorna o godz. 18.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie pomagają przy budowaniu ołtarzy. Strażaków prosimy dodatkowo o zabezpieczenie trasy procesji a naszych Górników o niesienie baldachimu. Prosimy o liczny udział wszystkie grupy parafialne. Zapraszamy także panie z Kół Gospodyń w Brzezince i na Pławach do udziału w strojach regionalnych, Strażaków i Górników w mundurach i ze sztandarami, Róże Różańcowe z feretronem, Różańcem i świecami, naszą Służbę Liturgiczną oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

W Oktawie Bożego Ciała ( od piątku 17 VI do czwartku 23 VI zachęcamy do uczestniczenia w procesjach wokół kościoła od godz. 17.30. Strażaków i Górników prosimy o niesienie baldachimu.

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy 18 VI w sobotę. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd autokarem o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Msza Święta o godz. 12.00. Wiele czasu na wspólną i osobistą modlitwę. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy i wpłata w zakrystii u pana kościelnego.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj na Księgę Fundacji

Ofiary można składać tradycyjnie do urny lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526.  Od środy ruszył remont na poddaszu plebanii. Chcemy wyremontować dwa większe pomieszczenia na poddaszu przeznaczone dla docelowo 6 osób. Spłaciliśmy kolejną ratę naszego zadłużenia. W tym momencie nasza parafia nie posiada żadnego zadłużenia. Prowadzony remont staramy się regulować na bieżąco.