Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek, 02 I – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • we wtorek, 03 I – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  • w czwartek, 05 I – pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie także z naszej parafii.
  • w piątek, 06 I – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte tak jak w niedzielę.  Kazania wygłosi ks. Łukasz Kobielus od 18 lat misjonarz w Togo, czyli w zachodniej Afryce. Przywiezie ze sobą także rękodzieło afrykańskie i po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary na Misje.
  • w niedzielę, 08 I – Niedziela Chrztu Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu młodzieży salezjańskiej przygotowującej się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Będą także grali i śpiewali na Mszy św. o 8.00 i 10.00. Zbiórka na Księgę Fundacji zostaje przełożona na 15 stycznia.

W niedzielę 8 I na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlili się w intencji małżeństw przeżywających Jubileusze ( nie tylko okrągłe). Zachęcamy, aby w zakrystii zgłosić takie pragnienie.

Trwa wizyta duszpasterska nazywana kolędą. Ks. Proboszcz z racji choroby nie mógł odwiedzić swoich parafian w wyznaczonym terminie.  Od poniedziałku ks. Proboszcz i ks. Artur będą kontynuowali kolędę według wyznaczonego planu. Trzy rejony, które były zaplanowane przed Nowym Rokiem będą odwiedzane przez ks. Proboszcza w późniejszym terminie o czym będziemy szczegółowo informowali. Z racji kolędy kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 8.00 – 9.00 lub na umówiony termin.

W sobotę 31 XII w czasie Nieszporów na zakończenie roku ks. Proboszcz przedstawił obszerne sprawozdanie z życia duszpasterskiego i gospodarczego w naszej parafii. Jeśli chodzi o sakrament chrztu świętego to został on udzielony 23 dzieciom. Do I Komunii Świętej przystąpiło 25 dzieci. Sakrament bierzmowania otrzymało w sumie 35 osób. Z posługi chorych w I piątki nadal korzysta do 10 osób. Sakrament małżeństwa został udzielony 10 parom. Zmarło 41 osób. Składamy wszystkim rodzinom pogrążonym w żałobie wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitwie.

Jeśli chodzi o sprawy gospodarcze to największym wyzwaniem był generalny remont poddasza, w tym dwóch mieszkań, który wyniósł niemal 96.000zł. Wojna na Ukrainie i pragnienie pomocy uchodźcom zmobilizowało nas do remontu następnych pokoi. Zakup węgla, nowego pieca, 5 szklanych drzwi oraz pomoc dla uchodźców to były najpoważniejsze wydatki. Obecne zadłużenie Księgi Fundacji z której przeprowadzamy remonty na koniec roku wynosi 23.000. Natomiast na koncie parafialnym mamy rezerwę przeszło 10.000zł. Serdecznie dziękujemy za każdą składaną ofiarę.

Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy

Sobota 7 stycznia

  • od godz. 9.00 – Brzezinka – ul. Czernichowska cz. II (1-24); ul. Dworska (od Skrzyżowania z ul. Jakubowskiego) – ks. S
  • od godz. 9.00 – Brzezinka – ul. Niwy (od ul. Wiślanej) – ks. A